Německo vyhrává mistrovství světa 2014

Toto je konec letošního mistrovství světa ve fotbale 2014, kde týmy vyšly se vztyčenou hlavou, ostatní (včetně Itálie) s ocasy mezi nohama.

A je to Německo, které vyhrálo pohár těchto mistrovství světa poté, co předvedlo tým více než na vrcholu tohoto titulu a brankáře Neuera, který se ukázal být jedním z nejlepších na celém turnaji. Po neuvěřitelném výsledku získaném proti Brazílie, čtvrtá klasifikovaná a poražená v semifinále 7: 1, tým Joachima Löwa může zpívat vítězství a slavit. Naposledy Německo zvedlo pohár v roce 1990 proti Argentině. Je to pro ně 4. vítězství na mistrovství světa po odehrání 8 finále.

První poločas skončil 0: 0, ale Messi neustále hledal dveře pro svou Argentinu, vstřelený gól (opět z Argentiny), ale mimo hru a těsný útěk díky Boatengovi. Dvě minuty zranění Německo se zdá být agresivnější, navzdory většímu držení míče.

Ve druhém poločase došlo k několika dobrým promarněným příležitostem, a to jak pro Argentinu, tak pro Německo. Oba týmy však sdílely vynikající držení míče, kvalitní frázování a velmi zajímavou hru, díky které se z tohoto finálového zápasu stala hra, která diváky trápila. dech a šlo se rovnou do prodloužení, které vidělo dva unavené týmy, které ani na konci prvního ze dvou poločasů nekončí ničím.
Ve druhé přesilovce se Německo ujalo vedení ve 112. minutě zásluhou Götzeho s báječnou hrou jako skutečný šampion. Zápas, který vypadal jako nekonečný, ale ve skutečnosti ukázal dva týmy, které ukázaly, proč si zaslouží dostat se do finále.

Tím končí mistrovství světa 2014 s týmem, který ukázal zápas od zápasu všechny své dovednosti. A Itálie? Můžeme jen doufat, že se mu to v roce 2018 pomstí, v Rusku.